Moje meno je
- Denisa Mertl.

V roku 2010 som ukončila štúdium Podiatrickej medicíny na University of East London v Anglicku. Počas štúdia som mala možnosť praxovať v rozličných štátnych nemocničných zariadeniach v Londýne. V King’s Collegge University Hospital som strávila niekoľko mesiacov na oddelení diabetického chodidla. Diabetickej nohe som sa následne venovala už profesionálne vo West Middlesex Univeristy Hospital, kde som bola súčasťou veľkého multidisciplinárneho tímu medicínskych odborníkov.

Ďalej som sa venovala biomechanike (analýze ľudskej chôdze a držaniu tela) a športovej medicíne pod dozorom Prof. Marka Tagoe, a problematike detského chodidla v Great Ormond Street Hospital (najuznávanejšia decká nemocnica v Anglicku).

Keďže biomechanika bola vždy pre mňa najzaujímavejšia časť podiatrickej medicíny, po ukončení štúdia som sa jej venovala na súkromnej klinike v centre Londýna a taktiež v štátnej nemocnici West Middlesex University Hospital. Analýza ľudského chodidla a chôdze je špecifická hlavne v tom, že
ponukou riešení dokáže pomôcť pacientom vrátiť sa k plnohodnotnému spôsobu života v pomerne krátkom čase. A to nie len obyčajným ľuďom, ale aj vrcholovým športovcom. Na Slovensku pôsobím od roku 2013, za štyri roky sa mi podarilo postupne vniesť podiatriu do povedomia Slovenských lekárov, športovcov a širšej populácie.