DENISA MERTL

VYBRANÉ ODBORNÍČKOU NA HAXNE

Výber našich značiek prebiehal pod dohľadom svetovej odborníčky a jedinej akreditovanej podiatričky na Slovensku Bsc. (HONS) Denisa Mertl, MChS. A preto sú naše značky vhodné a dbajú na zdravý vývoj haxní vašich detí a vám dospelým doprajú pohodlie pri bežných denných aktivitách, v práci alebo pri športe.

Firma BIBI® bola založená v roku 1949 v brazílskom meste Parobe. Táto celosvetovo uznávaná značka detskej obuvi, ako jediná ponúka technológiu stielky FISIOFLEX. Tá simuluje chôdzu naboso ale popri tom je detské chodidlo vložené do pevnej schránky, ktorú obuv tejto značny ponúka. Tým napomáha zdravému ortopedickému aj neurologickému vývoju dieťaťa. BIBI® dbá na to, aby obuv spĺňala potreby dieťaťa v každom vekovom štádiu a tomu prispôsobuje aj vlastnosti obuvi tak, aby dieťa mohlo objavovať svet od ochutnávania ústami, lozenia, státia, prvých krokov a aktívneho štádia.

Fisioflex technológia je schopná v každom štádiu vývoja chodidla zabezpečiť pocit chôdze naboso prirodzeným a bezpečným spôsobom. „Obuv značky BIBI® testujeme takmer dva roky. Na detské topánky si vždy obzvlášť “posvietim“ a vďaka skvelým vlastnostiam sme sa rozhodli zaradiť ich do nášho predaja. Určite ich odporúčam“ povedala jediná akreditovaná podiatrička na Slovensku Bsc. (HONS) Denisa Mertl, MChS.

Firma Futti pochádza z Chorvátska a už dlhé roky vyrába krásnu štýlovú zdravotnú obuv na bežné nosenie ale aj do práce. Využijú ju tak deti, rodičia ale aj zamestnanci zdravotných zariadení.

Značka Futti ponúka kombináciu, ktorá na trhu chýbala. Aj zdravotná obuv môže byť štýlová a vy sa tak budete cítiť fit a zároveň cool.

Vaše nohy sú oddnes počas chôdze v bezpečí.

A to vďaka zdravotným modelom značky Futti. Vaše nohy sa tak pohybujú prirodzeným spôsobom. Vaša váha je rovnomerne rozložená. Vaše kĺby, kolená a chrbát nie sú preťažované nesprávnym pohybovým stereotypom.  Celá kostra je pod menším tlakom.

5 dobrých dôvodov, prečo si vybrať Futti:

  • Línia ohybu prstov umožňuje prirodzený pohyb odvíjania chodidla pri chôdzi.
  • Podpora priečnej klenby umožňuje zníženie tlaku zo spodnej časti chodidla. Čím spôsobuje aj zníženie bočného tlaku u širších chodidiel
  • Podpora pozdĺžnej klenby stabilizuje strednú časť chodidla, čím umožňuje optimálne postavenie členka a celkovo lepšie a stabilnejšie postavenie dolných končatín čo z dlhodobého hľadiska blahodarne pôsobí na uvoľnenie a prirodzenú funkciu kĺbov a uvoľnenie krížovej časti chrbtice
  • Prírodný korkový materiál stielky: je prispôsobivý s výbornými absorbčnými schopnosťami
  • Hĺbka päty je anatomicky prispôsobená na funkciu stabilizácie dolných končatín a tela

Prečo fusakle ?

Nohy nás nosia celý život, zaslúžia si starostlivosť
Bavlna pre pohodlný a príjemný pocit po celý deň. Polyamid stavebný “kameň” ponožky, ktorý drží tvar a formu ponožky aj po niekoľkých noseniach. Elastán tak akurát sťahuje ponožku, aby neodstávala a prirodzene priliehala k nohe.

Začali sme pracovať aj na zdravotných fusakliach bez vrchného lemu a s upravenou priľnavosťou. Osobitne sa venujeme tvorbe športových fusakiel v spolupráci so športovcami, ktorí pre nás testujú funkčnosť, odolnosť, vzdušnosť, pohodlie, dizajn.

Celoročná obuv značky Strive s dlhoročnou tradíciu v zahraniči sa vyrába od roku 1980. Zo začiatku sa laborátoria zameriavali iba na ručne vyrobené funkčně ortopedické vložky. Roky klinických zkúseností posunuli výrobu ortopedických vložiek až do výroby zdravotníckej obuvi, ktorá je certifikovaná vo Veľkej Británii a Spojených Štátoch Amerických. Certifikovaná stielka ´´Strive´´, ktorá je zalisovaná v obuvi STRIVE má odľahčenie päty a predného chodidla, kde sa chodidlo zaťažuje väčšinou najviac. Preto umožňuje lepšiu absorbciu tlaku na tieto veľmi často boľavé miesta chodidla. Hlbšie vykrojená päta umožňuje lepšie ´´usadenie´´ päty, celkovo lepšiu oporu pre mäkké štruktúry chodidla a lepší komfort pri chôdzi. Vykrojené podloženie pozdĺžnej klenby umožňuje lepšiu kontrolu pri posune strednej časti chodidla, a tak zabraňuje preťaženiu svalov pozdĺžnej klenby. Obuv Strive nám taktiež ponúka podporu priečnej klenby, ktorá býva preťažovaná pri chôdzi, hlavne pri zvyšujúcom sa veku.
Hlbšia päta: umožňuje lepšie ´´usadenie´´ päty, celkovo lepšiu oporu pre mäkké štruktúry chodidla a
lepši komfort pri chôdzi.
Kontúrované podloženie pozdĺžnej klenby: umožňuje lepšiu kontrolu pri posune strednej časti chodidla, a tak zabraňuje preťaženiu svalov pozdĺžnej klenby.
Metatarzálna pelota: napomáha anatomicky udržať vhodnú pozíciu priečnej klenby a presmerovať zvýšený tlak z predného chodidla na väčšiu plochu.
Stielky STRIVE majú povrch vytvorený z príjemných prírodných materiálov, ktoré dodávajú žiadaný komfort chodidlu pri chôdzi.
„S produktami značky STRIVE pracujem už viac ako 8 rokov a ich funkčnosť môžem plne odporúčať. Topánky, šlapky, sandále a papuče sú jedny z najlepších na svete a preto sú tou najlepšou voľbou pre váš bezbolestný pohyb s úsmevom na perách“ odporúča jediná akreditovaná podiatrička na Slovensku Bsc. (HONS) Denisa Mertl, MChS.

Obuv značky Dr. Luigi ponúka ľahkú a mäkkú tvarovanú obuv s polyuretánovou elastickou podrážkou. Je vhodná hlavne pre ľudí, ktorí majú problémy s pätovými ostrohami, so zníženou pozdĺžnou a priečnou klenbou a vďaka svojej mäkkosti a enormnému pohodliu sú vhodné pre pacientov
s diagnózou Diabetes a reumatoidnou artritídou. Taktiež sú vhodné pre ľudí, ktorí trpia haluxami a kladivkovými palcami. No rovnako tak sú určené pre ľudí, ktorí majú radi príjemný komfort a potrpia si na pohodlí.
„Papuče značky Dr. Luigi ponúkam vo svojej ambulancii už viac ako 5 rokov a pravidelne ich kupujem celej rodine. Na pocit sú neskutočne pohodlné – no prosto papučky ako sa patrí a navyše so zdravotnými vlastnosťami.“ priznáva Denisa Mertl

Ortopedické stielky Langer Bio Fashion, ktoré my laicky nazývame aj „prefabrikaty“, sú ideálnou voľbou pre ženy ktoré majú pocit unavených chodidiel po celom dni v uzavretej obuvi. Svojim úzkym prevedením sa ľahko dajú nosiť v dámskych topánkach a blahodárne pôsobia na komfort chodidla v topánke. Podporujú anatomické postavenie priečnej aj pozdĺžnej klenby. Svojou oporou umožnia svalom chodidla fungovať bez preťažovania a preto svojmu „majiteľovi“ poskytnú po celom dni státia a chôdze uvoľnené chodidlá a cele dolné končatiny. Sú vhodné aj na zmiernenie progresu tvorby tzv halluxov, nakoľko podporujú priečnu klenbu a výrazne uvoľnia tlak z bočných strán topánky. 

Ortopedické stielky Langer Bio Fashion sú vyrábané poprednými európskymi laboratóriami Langer v UK, ktoré majú dlhoročnú históriu vo výrobe funkčných ortopedických vložiek a ortopedickej obuvi. Langer laboratória sa kontinuálne snažia vylepšovať svoje dizajny, či už ortopedických funkčných vložiek, stielok ale aj obuvi. Aby pomohli zlepšiť pohybové aktivity pre čo najväčší počet svojich klientov.

Fínska značka Reima je celosvetovo známa svojou kvalitou oblečenia a detskej obuvi.
Fínske zimy sú zas známe svojou krutosťou a preto sa na obuv tejto značky môžete stopercentne spoľahnúť aj v tých najkrutejších mínusových hodnotách. Vodeodolnosť zabezpečuje fakt, že deťom ostanú nohy v suchu po celý čas.
Jarná a letná kolekcia tejto značky predstavuje pestrosť a kvalitu pevnej schránky, ktorá je pre detské chodidlo v dnešných podmienkach veľmi dôležitá. Táto obuv nepatrí do kategórie „zdravotná“ ale svojimi vlastnosťami ju môžeme nazvať „ZDRAVIU VYHOVUJÚCA A FUNKČNÁ“.

Jej nosením by deti bez deformít chodidla mali práve týmto problémom predchádzať a nakoľko obuv dôkladne vyberáme, tak práve Reima spĺňa všetky nároky, aby sa telo dieťaťa vyvíjalo správne.

Ponožky značky Crazy Step sú jedinečné svojim dizajnom, ktorý vám dá pocit výnimočnosti. Navyše vám svojou 100% kvalitou vyrábanou na Slovensku poskytnú pohodlie ako žiadne iné. Vyskúšajte ich a už nikdy nebudete chcieť kráčať po svete bez nich…
„Odlišnosť je pre nás výzva a nie prekážka. Naše ponožky sa vyrábajú v chránenej dielni, ktorá dáva príležitosť aj ľuďom so zníženou pracovnou schopnosťou.“ Crazy Step